Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Programy i projekty

PALUSZKOWE MALUCHY

Zabawy paluszkowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci, więc grupa maluszków ,,Sówki" przystąpiła do projektu edukacyjnego ,,Paluszkowe Maluchy" (czas trwania rok szkolny 2023/2024). Projekt opiera się na zabawach paluszkowych, masażykach i aktywności manualno - plastycznej i ma na celu rozwijanie aktywności dziecka w zakresie rozwoju mowy i motoryki małej. Zabawy paluszkowe dostarczają doznań dotykowych, wyzwalają radosne reakcje, aktywizują ruch ciała i angażują emocje, pomagają nawiązywać pozytywne relacje w grupie, a także działają relaksująco i wyciszająco. Celami projektu są między innymi: kształtowanie sprawności manualnej i ruchowej; przygotowywanie dzieci do samodzielnego wykonywania codziennych czynności; manipulowanie różnymi przedmiotami; wspieranie rozwoju umiejętności komunikacyjnych i koncentracji. Udział w tym projekcie to doskonały sposób na super zabawę i integrację najmłodszych (i nie tylko) przedszkolaków.


OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY ,,SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE"

Najstarsze grupy w naszym przedszkolu przystąpiły do udziału w ogólnopolskim programie profilaktyczno - edukacyjnym ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne" opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi (czas trwania rok szkolny 2023/2024). Głównym celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci poprzez promocję zbilansowanej i urozmaiconej diety, niskoprzetworzonej, ekologicznej żywności oraz właściwych nawyków w zakresie higieny. Program sprzyja temu, aby w przedszkolach było zdrowo, ekologicznie i przyjaźnie a utrwalone przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki zadecydują o późniejszym zdrowszym stylu życia.


PROGRAM EKOLOGICZNY ,,NASZE EKOLOGICZNE PRACOWNIE"

Dzięki wsparciu finansowemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi powstanie w naszym ogrodzie przedszkolnym punkt dydaktyczny w ramach realizacji programu ekologicznego ,,Nasze ekologiczne pracownie".

Wartość ogólna programu to 47485 zł. Wysokość dofinansowania ze środków WFOSiGW w Łodzi wynosi 42542 zł. (link do strony WFOSiGW www.wfosigw.lodz.pl)

Przed wejściem do budynku będzie zaprojektowany las, który służyć będzie wielozmysłowemu poznawaniu otaczającego świata oraz budzeniu w dzieciach związku z naturą.

W ogrodzie powstanie ścieżka sensoryczna ,,Bosą stopą", która wpłynie na pobudzenie wrażeń i wyobraźni dotykowej, rozwój motoryki, równowagi oraz koordynacji.

Powstaną również miejsca do obserwacji owadów i ptaków oraz ,,Sala pod chmurką".